Erasmus & Pernod Ricard obchodzą 11 rocznicę partnerstwa w promowaniu odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu wśród młodych dorosłych

Article 16/06/2020

Z tej okazji startuje nowa inicjatywa: "Sharing Good Vibes".

Pernod Ricard odnawia partnerstwo z Erasmus Student Network (ESN) w celu promowania odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu i walki z nadużywaniem alkoholu wśród studentów w Europie. Jej celem jest: zwiększenie świadomości na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Dowodem na sukces partnerstwa jest fakt, że w ciągu ostatnich jedenastu lat program Responsible Party został wdrożony w 38 krajach i zwiększył świadomość ponad 450 000 studentów. W ramach mapy S&R 2030 “Good times from Good Place”, grupa ogłosiła  chęć rozszerzenia programu na cały świat, po to aby do 2030 roku dotrzeć do  miliona studentów.

Projekt The Responsible Party odniósł duży sukces, częściowo dzięki networkingowemu podejściu peer-to-peer. Ambasadorzy wybrani spośród studentów organizują angażujące aktywności podczas imprez, aby swoim kolegom i koleżankom  przekazać konkretne porady dotyczące odpowiedzialnego spożywania alkoholu. Na imprezach w ramach Responsible Party zawsze obecne są jedzenie i woda, a informacje o wpływie alkoholu na zdrowie prezentowane są w  lekki, humorystyczny a przez to trafiający do odbiorcy sposób. Ponieważ obecne obostrzenia uniemożliwiły zorganizowanie tradycyjnych imprez z cyklu  „The Responsible Party"", ruszyła kampania  w mediach społecznościowych "Sharing Good Vibes", ktorej celem jest interakcja i kontakt z młodymi dorosłymi na wiele tematów, w tym dotyczących odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Kampania w mediach społecznościowych "Sharing Good Vibes rozpoczęła się na początku kwietnia na Instagramie i Facebooku. #SharingGoodVibes ma na celu dostarczenie młodym ludziom pozytywnych informacji i historii dotyczących solidarności oraz wspólnego spędzania czasu, jednocześnie podnosząc świadomość na temat odpowiedzialnego stylu życia. Kampania inspiruje a jednocześnie przypomina o bezpieczeństwie i odpowiedzialności.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy kampania została rozszerzona. Teraz poza Europą  jest obecna w Ameryce Łacińskiej i Afryce. W tygodniu od 15 czerwca Responsible Party zaprezentuje serię wywiadów wideo na różnych kanałach. Kilku prelegentów, takich jak Alexandre Ricard, Prezes i Dyrektor Generalny Pernod Ricard, Kostis Giannidis, Prezes ESN, DJ Licious oraz inni wpływowi i ambasadorzy odpowiedzialnego stylu życia podzielą się swoimi poglądami na temat odpowiedzialnego spożywania alkoholu.

Skuteczność programu „Responsible Party” została potwierdzona przez niezależne badania naukowe przeprowadzone w 2017 roku: 88,8% studentów uważa Resposnible Party za użyteczny program prewencyjny.

Alexandre Ricard, Prezes i Dyrektor generalny Pernod Ricard: "Odnowienie naszego partnerstwa z Erasmusem jest kamieniem milowym na naszej drodze do promowania odpowiedzialnej konsumpcji. Biorąc pod uwagę okoliczności, nie jesteśmy w stanie świętować ich tak, jak planowaliśmy, ale jestem przekonany, że kreatywna alternatywa online opracowana wspólnie z Erasmusem zdoła rozpowszechnić odpowiedzialne zachowania i styl życia, w przyjazny sposób".

Kostis Giannidis, prezes ESN, dodaje: "Poprzez program Responsible Party ESN i Pernod Ricard dotarły do ponad 450 000 osób. Zwłaszcza teraz, w czasach kryzysu i dystansu społecznego, partnerstwo to jest bardzo ważne dla zapewnienia, że zdrowie i dobre samopoczucie młodych ludzi nie jest zagrożone. Kampania "Sharing good vibes" w kontekście programu "Responsible Party" ma na celu rozpowszechnianie pozytywnego przesłania i solidarności wśród młodych ludzi. Kampania jest doskonałym przykładem na to, jak przedsiębiorstwa i sektor społeczeństwa obywatelskiego mogą wspólnie przyczynić się do tworzenia zrównoważonego społeczeństwa".

Oficjalne strony kampanii: 
https://www.instagram.com/responsible__party/?hl=fr
https://www.facebook.com/events/707275166693051