Ballantine’s i legenda hip-hopu RZA łączą siły przy serii limitowanych kolekcji wyrażających siebie w ramach “Tak To Robię”

Press Release 22/06/2023

Szkocka whisky Ballantine’s i RZA łączą wspólną pasję do muzyki przy pierwszej odsłonie z serii kolaboracji.

Kolekcja Crosley w ramach współpracy Ballantine’s x RZA, w skład której wchodzą unikalne wersje gramofonu C6 i głośnika Montero, będzie dostępna w sprzedaży od 30 czerwca 2023 na stronie Ballantines.com/RZA.

Z okazji 50-tej rocznicy narodzin hip-hopu Ballantine’s, druga największa szkocka whisky na świecie, zaprasza do swojego klanu RZA, frontmana Wu-Tang Clanu, w ramach akcji partnerskiej promującej wierność własnym przekonaniom i wolność podążania własnymi ścieżkami.

Współpraca, zbiegając się w czasie z 30-tą rocznicą debiutanckiego albumu Wu-Tang Clanu “Enter the 36 Chambers”, ma swoją premierę dzisiaj, poprzez zapowiedź pierwszej z serii limitowanych kolekcji – unikalnej, limitowanej edycji gramofonu Crosley Ballantine’s x RZA – dostępnej w sprzedaży na stronie Ballantines.com/RZA od 30 czerwca 2023.

RZA

 

Kierując się wspólnym zamiłowaniem do muzyki RZA łączy marki Ballantine’s i Crosley w przeżywaniu wspólnych chwil przy muzyce, whisky i celebracji własnego gustu, niezależnie od preferowanych gatunków muzycznych. Wyjątkowy gramofon C6 zaprojektowany przez RZA i towarzyszący mu głośnik bezprzewodowy Montero są dowodem na to, że stawiając na to co się kocha, nie ma niewłaściwych sposobów na podkręcenie atmosfery, wyluzowanie czy przeżywanie nowych doświadczeń.

W ciągu najbliższych miesięcy, za pomocą nieoczywistych kolaboracji i serii kolekcji muzycznych, gastronomicznych i modowych Ballantine’s i RZA zainspirują ludzi do bycia autentycznymi i świętowania wyrażania siebie. Odkrywanie nowej muzyki, próbowanie nowych przepisów czy zbieranie limitowanych kolekcji – każdy ekskluzywny drop wypuszczony w ramach współpracy będzie oparty na pasjach RZA, pokazując, że nie ma złej drogi do wyrażania siebie.

Od legendy hip-hopu do mistrza kung-fu, filmowca, mistrza szachów, producenta i aktora – RZA znany jest z przełamywania konwencji. Jego styl życia koresponduje z duszą założyciela Ballantine’s, George’a Ballantine, który swoim podejściem „zrób to sam” przełamywał zwyczaje związane z produkcją whisky już w 1827 roku. Połączenie idealne Ballantine’s i RZA ugruntowane w ich kodzie genetycznym – pełnym historii, dziedzictwa, wybitności, miłości do muzyki i dobrego gustu – a także we wspólnej wierze w autentyczność.

Pytany o tę współpracę RZA mówi: “Moim mottem w latach 90-tych było << Tak To Robię>>, i na tym polega bycie autentycznym; na życiu bez granic, przełamywaniu konwencji i akceptowaniu tego, co sprawia, że jesteśmy sobą.
Kiedy wraz z Ballantine’s odwiedziłem szkockie Highlands zauważyłem, że robienie whisky jest jak pisanie utworu – potrzeba idealnych proporcji słodyczy i mocy, żeby wyszedł dobry blend. Kiedy składniki łączą się, pojawia się harmonia. To sprawdza się dobrze nie tylko przy tworzeniu whisky, ale również w życiu; skupiając się na swojej drodze i byciu sobą, można osiągnąć niezwykłe rezultaty.”

Mathieu Deslandes, Dyrektor Marketingu Globalnego Ballantine’s z Chivas Brothers dodaje: “W Ballantine’s wierzymy, że każdy jest wyjątkowy, oryginalny i godny pochwały. RZA jest znany z działania po swojemu, w myśl ideologii, która odzwierciedla duszę Ballantine’s, inspirowaną pionierem - naszym założycielem Georgem Ballantine. W ramach łączenia naszych pasji muzycznych z whisky, z dumą przedstawiamy naszą pierwszą ekskluzywną kolekcję – limitowaną edycję gramofonu Crosley Ballantine’s x RZA, jednocześnie nie mogąc się doczekać aż zaprezentujemy co jeszcze mamy w zanadrzu.”

Keith Starr, Prezes Crosley Brands, mówi: “Od ponad 100 lat Crosley dumnie dostarcza ludziom muzykę. Działając z Ballantine’s i RZA w ramach tej wyjątkowej współpracy idealnie spełniamy nasze motto „podkręć swój styl”. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy swoją rolę w tym spotkaniu ikon.”


Limitowana edycja gramofonu Crosley Ballantine’s x RZA o dostępna na stronie Ballantines.com/RZA od 30 czerwca 2023. Po więcej informacji na temat współpracy Ballantine’s x RZA, oraz w celu zapisania się do newslettera z ekskluzywnymi materiałami i informacjami o przyszłych kolekcjach odwiedź ballantines.com/pl-pl/ lub obserwuj nas na Instagramie @ballantines_poland.

 

Materiały prasowe:
strona: https://www.ballantines.com/pl-pl/

Więcej informacji:
Facebook: @BallantinesPoland
Instagram: @ballantines_poland

Kontakt dla mediów:
Wyborowa Pernod Ricard
Zuzanna Baranowska
zuzanna.baranowska@pernod-ricard.com
+48 696 477 350

 

Więcej informacji udziela: ballantines@wearetheromans.com

O Ballantine’s
Ballantine’s jest największą w Europie i drugą na świecie marką Szkockiej whisky, sprzedając globalnie ponad 70 milionów butelek rocznie. Ballantine’s wygrało ponad 170 nagród I medali w konkursach międzynarodowych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, zyskując odznaczenia za nadzwyczajną jakość, zawdzięczaną swojej wyjątkowej głębi charakteru i perfekcyjnemu balansowi. Asortyment marki, od Ballantine’s Finest aż po ekskluzywną 40-letnią whisky, jest jednym z najbardziej rozległych w świecie Szkockich whisky, a pieczę nad nim sprawuje mistrz Sandy Hyslop, kontynuując tradycję marki sięgającą 1827 roku.W 1938 Ballantine’s otrzymało odznaczenie widoczne obecnie na każdej butelce Ballantine’s, zawierającą Łacińską frazę „Amicus Humani Generis”, którą można przetłumaczyć jako „przyjaciel całej ludzkości”. Odzwierciedla to przekonanie marki Ballantine’s o tym, że wszystkie jednostki są warte uznania, a twórcy marki namiętnie stwarzają okazje do współdzielenia chwilami, które mają znaczenie. Nasze motto „Stay True” (“Tak To Robię”) prowadzi nas we wszystkim, czym się zajmujemy – od podtrzymywania stylu Finest od jej premiery w 1910, aż do celebrowania prawdziwej muzyki i wspierania rosnących talentów i społeczności. Jest to zaproszenie do poznawania samych siebie I posiadania wiary do bronienia swoich wartości i życia w zgodzie z własnymi przekonaniami. Kiedy jesteś sobą i uwalniasz się od oczekiwań społeczeństwa – nie ma złych sposobów na życie.“Bądź sobą, a wybitność nigdy Cię nie opuści”. Te nieśmiertelne słowa naszego założyciela, George’a Ballantine, są naszym imperatywem po dziś dzień."

O Crosley
Crosley Radio, z siedzibą w Louisville, Kentucky (USA), projektuje i tworzy sprzęt dźwiękowy. Firma jest wcieleniem oryginalnego Crosley Corporation, założonego w 1984 roku przez Modern Marketing Concepts, jako reinkarnacja oryginalnej marki Crosley, która została rozwiązana w 1956. Pierwszy gramofon Crosley Audio trafił na rynek w 1992 roku. Dziś Crosley jest jednym z wiodących dostawców atrakcyjnych cenowo adapterów, radio i szaf grających w Stanach Zjednoczonych. W 2013 Crosley zaprezentowało w Europie model “Cruiser” – przenośny odtwarzacz w skórzanej walizce. Dzięki zintegrowanym głośnikom stereo i niskiej wadze 2,5 kg, można było go wziąć ze sobą wszędzie. Pomimo swojego retro wyglądu, Cruiser szczyci się nowoczesną technologią Bluetooth w celu łatwego odtwarzania audio ze smartfonów i tabletów. Produkty Crosley łączą technologie cyfrowe i rozwiązania audio z XXI wieku. Teraz model wróci na rynek aby tchnąć nowe życie w płyty vinylowe i ponownie cieszyć się popularnością. Dzięki wtórnemu odkryciu vinyli przez rynek muzyczny, adapter zostawia za sobą przestarzałą tożsamość i ponownie trafia do domowego stylu życia miłośników muzyki. Crosley łączy najlepsze cechy tradycji i postępu: tu nostalgiczny denim spotyka zaawansowaną technologię audio, dając użytkownikom wyjątkowe przeżycia.
https://www.crosleyradio.com/
www.crosleyradio.eu