O nas

Grupa Pernod Ricard

Grupa Pernod Ricard powstała w 1975 roku poprzez połączenie dwóch rodzinnych spółek o francuskich korzeniach - Pernod (założona w 1805 r.) i Ricard (założona 1932 r.). Oprócz zamiłowania do charakterystycznego, francuskiego trunku jakim jest pastis, wspólnym mianownikiem dla dalszej współpracy firm okazała się spójna wizja biznesowa.

Pernod Ricard jest odpowiedzialną i globalną firmą z branży win i alkoholi mocnych, działającą w duchu convivialité. Obecnie numer dwa na świecie z jasną ambicją zostania liderem w sektorze win i alkoholi mocnych, Grupa Pernod Ricard posiada jedno z najwszechstronniejszych portfolio w branży, z 240 markami premium dostępnymi w ponad 160 krajach.

Dowiedz się więcej ->

Wyborowa Pernod Ricard

Jesteśmy częścią grupy Pernod Ricard - globalnego producenta i dystrybutora alkoholi mocnych i win na świecie: https://www.pernod-ricard.com/en/our-group.

Mamy jedno z najszerszych portfolio marek na rynku, skomponowane tak, by odpowiedzieć na potrzeby konsumentów, którzy znajdują się w centrum naszej uwagi.

Oferujemy zarówno prestiżowe międzynarodowe marki takie jak szkockie whisky Ballantine's, Chivas Regal, The Glenlivet, irlandzka whiskey Jameson , wódka Absolut, Becherovka , gin Beefeater rum Havana Club, likier Malibu, koniak Martell, aperitif Lillet, szampan G.H.Mumm, Perrier-Jouët, wina Jacob’s Creek i Campo Viejo ale również znane polskie marki jak Wyborowa, Luksusowa, Pan Tadeusz i Ostoya.

Uważamy, że świat jest lepszy, kiedy łączą nas przyjazne relacje. Nasi ludzie wnoszą do codziennej pracy swoją osobowość i pasję, działają zgodnie z wartościami, które wyznajemy, takimi jak wzajemne zaufanie, silne poczucie zasad etycznych i duch przedsiębiorczości. Convivialité – to nasz sposób bycia i działania, dzięki któremu konsument nie tylko otrzymuje najwyższej jakości produkt, ale naprawdę może doświadczyć naszej unikatowej kultury.  

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność są nieodłącznym elementem naszej działalności. Jesteśmy odpowiedzialni, a to oznacza, że szanujemy siebie nawzajem, naszych partnerów biznesowych i naszą planetę, dążymy do stworzenia bardziej przyjaznego świata – świata, w którym panuje równowaga.

Jako Créateurs de Convivialité łączą nas przyjazne relacje na całym świecie - jesteśmy dumni z przynależności do naszej globalnej społeczności.

Więcej o nas

Wyborowa logo

Management committee

Fabrice Audan
CEO Pernod Ricard Central & Eastern Europe

Fabrice Audan jest absolwentem Université Paris Dauphine i INSEAD Business School. Z Pernod Ricard związany jest od 1990 roku, kiedy rozpoczął pracę audytora finansowego w Centrali firmy, do której przeszedł z Arthur Andresen LLP. W 1993 roku objął stanowisko Wicedyrektora Finansowego w Pernod SA, a rok później, do 1996 roku, pełnił funkcję Dyrektora Finansów i Administracji Pernod Ricard Far East.

W kolejnych latach, od 1996-2000 roku, pełnił funkcję Dyrektora Finansowego Orlando Wyndham Group, a od 2000 roku, Dyrektora Finansowego Pernod Ricard Europe. W 2003 roku został Prezesem i CEO Pernod Ricard Japan i funkcję tę pełnił do 2011 roku, kiedy został mianowany Dyrektorem Zarządzającym Pernod Ricard Sweden oraz Pernod Ricard Northern Europe. Z dniem 1 lipca 2018 roku, Fabrice Audan objął stanowisko Prezesa Wyborowa Pernod Ricard oraz Pernod Ricard Central Europe.

Andrzej Szumowski
External Affairs Director, Vice President of the Management Board

Andrzej Szumowski swoją 25-letnią karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą. W 1994 r. objął funkcję Pełnomocnika Zarządu Agros Holding S.A. W 1997 r. został mianowany Podsekretarzem Stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. W roku 1998 był doradcą Szefa Kancelarii Prezydenta RP. Do 2001 r. sprawował również funkcję Doradcy Prezesa spółek Polkomtel S.A. oraz Agros Holding S.A.

W 2001 r. Andrzej Szumowski objął stanowisko Dyrektora Komunikacji, a później Dyrektora Public Affairs w Agros Holding S.A. W latach 2002 – 2005 był Doradcą Ministra Spraw Zagranicznych. W roku 2003 został powołany na Wiceprezesa Zarządu Wyborowa SA. Obecnie pełni również funkcję Rzecznika Prasowego Spółki oraz Dyrektora External Affairs Wyborowa Pernod Ricard.

Andrzej Szumowski jest Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka od momentu założenia Stowarzyszenia w 2006 r.

Andrzej Szumowski ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studia Public Relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Guillaume Dumont
CFO

Guillaume Dumont uzyskał tytuł magistra finansów w Audencia Management School we Francji. Z Grupą Pernod Ricard jest związany od 15 lat. Od 2006 roku wspierał projekt tworzenia nowej destylarni Havana Club na Kubie. W latach 2008-2010 pracował na stanowisku Audit Managera Pernod Ricard. Od września 2017 do lipca 2021 roku pełnił funkcję CFO Pernod Ricard Vietnam, odpowiadając m.in. za finanse, łańcuch dostaw, usługi IT i operacje. Od lipca 2021 roku jest dyrektorem finansowym Wyborowa Pernod Ricard i Pernod Ricard Central Europe. 

Karine Madelrieu
Board Member, Marketing Director

Karine Madelrieu posiada tytuł magistra marketingu i biznesu międzynarodowego uzyskany w Management Schools we Francji. Ma 18-letnie doświadczenie w marketingu w środowisku międzynarodowym. Przed dołączeniem do Wyborowa Pernod Ricard pełniła funkcję Dyrektor Marketingu w Pernod Ricard Eastern Europe. Pracowała też w różnych krajach Europy Wschodniej pełniąc funkcje dyrektorskie w obszarach brandingu, marketingu i sprzedaży.

Oprócz stanowiska Dyrektor Marketingu, Karine Madelrieu pełni też funkcję Członka Zarządu Central Europe Management Entity. Karine jest pasjonatką podróży, lubi poznawać nowe kultury, znajdować inspirację w sztuce, teatrze i książkach.

Izabela Nowikowska
Board Member, HR Director

Izabela Nowikowska związana jest z Human Resources od 18 lat. Swoją karierę rozpoczęła w Procter & Gamble, gdzie pracowała w dziale marketingu a następnie HR. W 2001 r. związała się z Sarantis Poland gdzie do 2007 r. pełniła obowiązki dyrektora HR i Administracji. W styczniu 2008 r. rozpoczęła pracę w Starwood Hotels & Resorts Poland, obejmując stanowisko dyrektora HR.

Izabela Nowikowska dołączyła do Grupy Pernod Ricard w styczniu 2011 r. obejmując stanowisko dyrektora HR i Administracji oraz stając się częścią Zarządu Wyborowa Pernod Ricard.

Izabela Nowikowska jest absolwentką wydziału matematyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz ukończyła podyplomowe studia w zarządzaniu zasobami ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Marek Nizioł
Board Member, Sales Director

Marek Nizioł posiada 18 lat doświadczenia zawodowego w branży spirytusowej. Wczesne lata jego kariery związane są z firmą Diageo. Tam rozpoczął pracę w 1995r. w siłach sprzedaży kanału tradycyjnego. W ciągu 10 lat pracy zajmował różnego rodzaju stanowiska menedżerskie, aby ostatecznie osiągnąć pozycję menedżera ds. kluczowych klientów w kanale nowoczesnym.

W 2005 r. Marek Nizioł dołączył do Grupy Pernod Ricard, obejmując stanowisko dyrektora kanału nowoczesnego w firmie Wyborowa S.A.

W listopadzie 2012 r. został mianowany Dyrektorem Sprzedaży i Członkiem Zarządu Wyborowa Pernod Ricard. Jest on odpowiedzialny za sprzedaż w kanałach nowoczesnym, tradycyjnym i HoReCa, jak również za trade marketing oraz zarządzanie kategorią.

Marek Nizioł jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Artur Otta
Board Member, Industrial Director

Związany jest z operacjami przemysłowymi od 19 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w firmie Elbrewery Ltd w dziale produkcji. Następnie zajmował się zarządzaniem działalnością produkcyjną w browarach należących do Grupy Żywiec, zajmując rożne stanowiska kierownicze.

W 2006 roku objął stanowisko Dyrektora Zakładów w V&S Luksusowa w Zielonej Górze i funkcję członka zarządu firmy należącej do szwedzkiego koncernu V&S.

Artur Otta dołączył do Grupy Pernod Ricard w 2008 kontynuując pracę na Stanowisku Dyrektora Zakładu w firmie Wyborowa SA.

Jest absolwentem wydziału biotechnologii na Politechnice Łódzkiej oraz ukończył studia MBA w Wielkopolskiej Szkole Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Robert Phillips
Dyrektor ds. Prawnych

Dołączył do firmy w 2015 roku, obejmując stanowisko Head of Legal, w roku 2023 awansował na stanowisko Dyrektora ds. Prawnych w Wyborowa oraz Pernod Ricard Central Europe. Robert jest radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada niemal 30 letnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego na rzecz polskich i międzynarodowych podmiotów gospodarczych. Przed podjęciem współpracy z naszą firmą, Robert współpracował z renomowanymi kancelariami prawniczymi, gdzie pełnił funkcję partnera.

Poza godzinami pracy Robert oddaje się swojej ukochanej i niespełnionej pasji - muzyce.